AktualijosGyvenimasJaponija

Tokijo Olimpinės žaidynės – be žiūrovų

Tokijo Olimpinės Žaidynės
Olimpinė vėliava. Fotografijos autorius: Makaristos.

Atrodo, dar ne taip seniai rašėme apie tai, jog šių metų Olimpinės žaidynės Tokijuje vyks be žiūrovų iš kitų šalių, ir gyvai žaidynes galės stebėti tik vietos gyventojai. Nepaisant to, vakar buvo pranešta apie tai, kad šiemet Tokijo Olimpinės žaidynės vyks be žiūrovų, įskaitant ir pačius japonus. Turbūt nėra sudėtinga atspėti, jog tokio sprendimo priežastis – tebesitęsianti sudėtinga COVID-19 situacija Japonijoje.

Kaip praneša Reuters, Tokijuje bus įvesta nepaprastoji padėtis kuri tęsis nuo liepos 12 d. iki rugpjūčio 22 d. Esminis dalykas tas, jog į šį laikotarpį telpa ir pačios Olimpinės žaidynės, kurios vyks nuo liepos 23 d. iki rugpjūčio 8 d., tad natūralu, jog Olimpinės žaidynės bus smarkiai suvaržytos.

Įdomu tai, jog kažkam gali pasirodyti, kad toks sprendimas atsirado visiškai iš oro, kadangi dar praėjusią savaitę keletas Japonijos pareigūnų drąsiai kalbėjo apie tai, jog šių metų Olimpines žaidynes galima leisti stebėti ir vietos žiūrovams. Nepaisant tokių kalbų, Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide Suga aiškiai pateikė savo prioritetus. Kaip jis teigia, pirmenybė yra apsaugoti Tokiją nuo to, jog šis taptų nauju COVID-19 židiniu.

Sunkių ligos atvejų skaičius ir lovų užimtumas mažėja, bet atsižvelgiant į galimas situacijas, privalome sustiprinti saugumo priemones, jog infekcija neplistų visoje šalyje.“

Tuo tarpu Tokijo Olimpinių žaidynių prezidentė Seiko Hashimoto teigia, jog „Labai liūdna, jog teks pateikti Olimpines žaidynes labai apribotame formate. To priežastis – galimas koronaviruso plitimas. Labai atsiprašau visų kurie pirko bilietus į renginį.“

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Aktualijos