JaponijaKultūra ir menasŠiaurės Korėja

True North – animacinis filmas apie tamsią Šiaurės Korėjos kasdienybę

True North
Kadras iš animacinio filmo True North.

2020-ųjų metų birželio mėnesį kino megėjus pasiekė unikalus animacinis filmas – True North (liet. Tikra Šiaurė). Šis filmas pirmą kartą buvo parodytas Annecy International filmų festivalio metu, vykusio birželio 15-30 dienomis ir iškart sulaukė teigiamų atsiliepimų. Animacinis filmas pasakoja apie žiaurų gyvenimą Šiaurės Korėjoje esančiuose kalėjimuose.

Kaip teigia šio filmo scenarijaus autorius ir režisierius Eiji Han Shimizu, filmo kūrimas truko apie dešimtmetį, o rašant scenarijų buvo remiamasi tikrais išgyvenimais iš 30 asmenų kurie kažkuriuo metu buvo įkalinti tokiuose kalėjimuose.

Didžiuliai geležiniai vartai aptverti spygliuota viela, pro kurių tarpą matomi kaliniai, kurie yra tiek sulysę, jog yra panašesni į vaikštančius skeletus. Praėjęs pro šiuos vartus pagrindinis filmo veikėjas yra iškart užpuolamas vieno iš kalinių, kuris maldauja maisto, tačiau skeletą lazdomis pradeda talžyti kalėjimo apsauginiai. Tai yra viena iš filmo True North scenų, kuri parodo kas šiame animaciniame filme vyks toliau – devynmetis berniukas Johan (angl. Yohan), jo sesuo ir motina, patenka į vieną iš Šiaurės Korėjoje esančių politinių kalinių kalėjimų.

Kadras iš animacinio filmo True North

True North režisieriaus komentaras

Animacinio filmo True North scenarijaus autorius ir režisierius Eiji Han Shimizu yra japonas turintis korėjietiškų šaknų. Kaip jis teigia, yra tikimasi, jog animacinis filmas paliks didesnį emocinį įspūdį nei įprastas filmas.

„Bedalyvaujant konferencijoje apie Šiaurės Korėjos žmogaus teisių pažeidimus, visad gauni krūvą pranešimų kuriuose yra pilna faktų ir statistikos. Taip, tai yra labai svarbu, tačiau supratau, jog tai tiesiog nėra efektyvu. Tai nepasiekia žmonių, tai nesukuria jokio aiškaus judėjimo pasaulyje siekiant sustabdyti šią problemą. Aš esu iš Japonijos ir užaugau žiūrėdamas animė ir skaitydamas mangą. Pamaniau, jog gali būti efektyvu pateikti šias sudėtingas istorijas ir išgyvenimus, per visiems lengvai suprantamą priemonę kaip animacija“.

Eiji Han Shimizu prideda, jog turi prisiminimų iš vaikystės, kad jo seneliai jam sakydavo: „Jei būsi blogas, būsi išsiųstas į Šiaurės Korėjoje esantį kalėjimą“.

Kad ir kaip bebūtų gaila, šiuo metu animacinis filmas True North Lietuvoje legaliai dar nėra pasiekiamas. Filmo komanda, kartu su pačiu filmu, dar vis keliauja po tarptautinius filmų festivalius. Belieka tikėtis, jog filmas greitu metu bus pasiekiamas ir plačiąjai auditorijai, o ne tik filmų festivalių žiūrovams. Tiesa, interneto platybėse nėra sudėtinga rasti (mes pasisakome prieš tai!) pilną ir nemokamą šio filmo peržiūrą. Siekdami pasėti dar didesnį susidomėjimą šiuo animaciniu filmu, pridedame anonsinį filmuką.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija