GyvenimasJaponija

Vienuolis vizažistas Kodo Nishimura moko seksualumo įvairovės tolerancijos

Kodo Nishimura

Vienuolis vizažistas Kodo Nishimura moko seksualumo įvairovės tolerancijos ir pasitelkęs savo makiažo įrankius, bei budizmo mokymus, įkvepia būti savimi ir palaikyti LGBT+ bendruomenę. Pats jis sako, jog makiažu jis leidžia žmonėms pasijusti pasitikintiems savimi, nors makiažas nusiplauna – pasitikėjimas nedingsta. Kodo Nishimura kalbėdamas apie toleranciją ir atjautą, daro tai iš retos perspektyvos: kaip budistas vienuolis ir kaip LGBT+ bendruomenės narys. Atstovaudamas savo tikėjimą, jis dėvi budistinius rūbus, bet po savo darbo šventykloje, Kodo Nishimura dėvi aukštakulnius ir makiažą. 

Aistra makiažui gimė jau vaikystėje

Kodo Nishimura yra garsus vizažistas, kuris daro makiažą Mis Visata dalyvėms, bei daugeliui kitų garsių įžymybių. Ši aistra makiažui, gimė kai Nishimura buvo dar mažas berniukas. Pasiskolinęs mamos rūbus jis rengdavosi kaip princesė, taip aprengdavo ir savo drauges.

Tik pradėjęs eiti į mokyklą Nishimura suprato, kad jam sunku pritapti. Su amžiumi mokykloje labai ryškiai atsiskyrė dvi grupės: mergaitės ir berniukai. Nishimura nesidomėjo futbolu, todėl jam nebuvo apie ką kalbėtis su vaikinais, o merginos vaikinų nepriimdavo į savo draugių ratą. Jis tapo atsiskyręs ir vienišas.

Baigęs universitetą Nishimura nusprendė keliauti studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas, kur galiausiai susirado draugų priimančių jį tokį, koks jis yra. JAV pirmą kartą profesionaliai pradėjo užsiimti makiažu, iš pradžių gražindamas savo drauges, o vėliau lankydamas makiažo kursus. Pamatęs, kad jis gali būti priimtas į visuomenę, net būdamas kitoks, Nishimura nusprendė grįžti į Japoniją ir tapti LGBT+ aktyvistu ir stengtis padėti žmonėms jaustis patogiai nepaisant jų seksualinės pakraipos.

Grįžo į Japoniją ieškoti savo šaknų

Nors viena iš priežasčių grįžti į Japonija buvo prisijungti prie LGBT+ bendruomenės, Nishimura turėjo ir kitą priežastį. Gimęs ir augęs vienuolyne, jis norėjo suteikti budizmui dar vieną šansą. Dar būdamas paauglys, Nishimura sakė sau, kad nenori būti vienuoliu ir tai jį varžo. Visgi tikėdamas, kad ten jo šaknys, jis tapo vienuoliu.

Mokydamasis budizmo ir tarnaudamas šventykloje, Nishimura susidūrė su nerimu. Jis pradėjo klausti savęs, ar jo asmeninis gyvenimas už šventyklos sienų nedaro gėdos jo draugams ir mokytojams vienuoliams. Nešiodamas šį nerimą širdyje, Nishimura susitiko su garsiu budizmo mokytoju ir jo paklausė ar jis nedaro gėdos budizmui savo elgesiu. Mokytojas jam atsakė jog, jeigu aukštakulnių ir papuošalų nešiojimas jam padeda skleisti budizmo žinią jog visi yra lygus – tame nėra nieko blogo. Sulaukęs mokytojo palaikymo, Nishimura dar drąsiau pradėjo kalbėti apie budizmo ir lygybės sąsają.

View this post on Instagram

昨日たまたま見たバラエティ番組で、イケメン歌手と言われる男性が「自分は美容に熱心だ。毎日炭酸洗顔をしている」と説明した。 女性タレントが「私より熱心だ。最近は女子も美容男子を受け入れるようになってきている。」と反応した。 私は疑問に思った。 そもそも男性より女性の方が美容に熱心であるべきなの?それに自分の行動を誰に認められるか認められないかは関係ない。 逆に男性が認めなければ女性は自由を手にできないのか? こういう思慮の無い発言があるから私はお洒落ができなかったんだ。 また番組に出ていた男性芸人がそのイケメン歌手の「顔が可愛い」というと、他の芸人が「オネエかよ」とつっこんだ。 オネエで何が悪いの?人を美しいと思うことを否定することはおかしい。 TVは多様な人が見ていて影響力がある。多様な人が見ている。私のような同性愛者が見ているということを配慮してほしい。 私が美を求めること、私が男性に魅力を感じることを否定しないでほしい。 多様な人を配慮できない芸人は必要ない。人をバカにすることは面白くない。 相手が低俗に出たなら、こちらはさらに高みを目指すべき。 こんな価値観を正すために私は強く、賢く、美しく高みを目指したい。そして悩む人には私の声を届けたい。 人と違うことをあざ笑う声を、多様性の素晴らしさを祝福する声で消し去ろう。

A post shared by Kodo Nishimura/ 西村宏堂 (@kodomakeup) on

Kodo Nishimura moko lygybės ir tolerancijos

Priešingai nei daugelis didžiųjų pasaulio religijų, Japonijos budizmas neprieštarauja LGBT+. Budizmas moko, kad visi bus išgelbėti vienodai ir kad turėtume priimti visus žmones, tokius kokie jie yra.

“Abejojimas savo tapatybe man padėjo suprasti daugelio žmonių skausmą. Laisvė būti savimi ir tarpusavio supratimas yra raktas į laimingą gyvenimą. Noriu, kad žmonės visame pasaulyje liktų ištikimi sau ir prisimintų, kad visi yra lygūs. Žmonės turėtų žinoti, jog buvimas vienuoliu reiškia ne tik griežtą gyvenimą. Tai yra sąžiningumas prieš save ir tai, kas, jūsų manymu, yra teisinga. Būti laimingu yra svarbiau nei ritualai ar taisyklės ar įstatymai, kurie tai gali užkirsti. Darydamas tai, kas man patinka, noriu įkvėpti žmones žinoti, kad jie gali būti savimi.”, sako Nishimura.

Skaitykite toliau

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Gyvenimas