JaponijaSportas

Vis mažiau japonų tiki, kad Tokijo Olimpinės Žaidynės įvyks

Tokijo Olimpinės Žaidynės
Olimpinė vėliava. Fotografijos autorius: Makaristos.

„Kyodo News“ naujienų agentūros duomenimis, vis mažiau japonų tiki, jog šiais metais Japonijoje įvyks Tokijo Olimpinės Žaidynės.

Gruodžio 6-tą dieną tos pačios naujienų agentūros vykdytos apklausos metu paaiškėjo, jog apie 60 procentų apklaustųjų pareiškė, jog Tokijo Olimpinės Žaidynės turėtų būti atšauktos ar dar kart nukeltos į ateitį. Naujausi, sausio mėnesio apklausos rezultatai parodo dar didesnį japonų pesimizmą.

Olimpinės Žaidynės
Oficialus 2020 m. Tokijo Olimpinių Žaidynių logotipas

Apklausa vyko telefonu skambinant atsitiktiniams Japonijos gyventojams. Atsakyti į klausimą apie artėjančias Žaidynes sutiko 1041 asmuo. Net 80 procentų tiriamųjų teigė, jog Žaidynės turėtų būti atšauktos ar nukeltos į ateitį. 35 procentai pasisakė už Olimpiados atšaukimą, 45 procentai už dar vieną perkėlimą į ateitį, ir tik 20 procentų mano, jog Tokijo Olimpinės Žaidynės turi vykti.

Šiuo metu Japonija jau kovoja su trečiąja Koronaviruso banga ir Tokijuje yra paskelbta nepaprastoji padėtis. Tiesa, apribojimai yra daug lengvesni nei daugelyje kitų pasaulio šalių, kadangi apribojimai yra pagrinde nutaikyti į restoranus ir barus, kuriems nurodyta užsidaryti anksčiau nei įprastai.

Japonijos Ministras Pirmininkas Yoshihide Suga pranešė, jog Japonija yra pasirengusi ir užsibrėžusi surengti saugias Olimpines Žaidynes. Suga tikisi, jog optimizmas tarp gyventojų grįš vos tik prasidėjus masinei vakcinacijai, kuri yra planuojama vėlyvą vasario mėnesį.

Tuo tarpu Tarptautinis Olimpinis Komitetas taip pat visiškai nėra įsitikinęs dėl Olimpinių Žaidynių ateities. Kaip teigia vienas iš Komiteto narių, Dick Pound, niekas nėra aišku, kadangi virusas bet kada gali išplisti ir sukelti pavojų.

Olimpinės Žaidynės
Nacionalinis stationas esantis Tokijuje. Šis stadionas buvo išrinktas kaip pagrindinis stadionas Olimpinėms Žaidynėms. Fotografijos autorius: Arne Müseler.

Būtina paminėti, jog „Kyodo News“ nėra vieninteliai kurie parodo tokį Japonijos visuomenės pesimizmą Tokijo Olimpinių Žaidynių klausimu. Japonijos visuomeninis transliuotojas „NHK“ gruodžio mėnesį atliko kitą tyrimą, kuriame paaiškėjo, jog vos tik 27 procentai tiriamųjų palaiko mintį, jog Tokijo Olimpinės Žaidynės turėtų įvykti 2021-aisais metais.

Primename, jog 2020 m. vasaros olimpinės žaidynės arba XXXII Olimpiada turėjo įvykti 2020 m. liepos 24 – rugpjūčio 9 d. Tokijuje, Japonijoje. Olimpiada buvo nukelta į 2021-uosius metus dėl pasaulinės Koronaviruso pandemijos.

Jei Olimpinės Žaidynės įvyks, Tokijas taps pirmuoju Azijos miestu, kuriame žaidynės bus rengiamos jau antrą kartą – pirmą sykį Japonijos sostinėje jos vyko daugiau nei prieš pusę šimtmečio, 1964 metais.

Skaitykite toliau:

Marius Vilūnas
Interesų sritys: Kinija, ekonomika, šalių įvaizdis
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest

0 Komentarų (-ai)
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Daugiau:Japonija